Vyškovec leží v masivu Bílých Karpat na moravsko-slovenském pomezí. Zdejší souznění s přírodou dalo vzniknout malebné krajině drobných políček, remízků a sadů, které vytvářejí neopakovatelné scenérie. Obcí prochází žlutá a červená turistická značka a vede tudy trasa naučné stezky Okolo Hrozenkova. Vyškovec můžeme navštívit i na kole po značené cyklostezce a to Beskydsko-karpatské magistrále.

V těsné blízkosti Vyškovce leží obec Žítková, která se do podvědomí zapsala příběhy žítkovských bohyní, jež oživila brněnská spisovatelka Kateřina Tučková. Právě tady totiž žila do roku 2001 poslední z nich. 

Žítkovské byhyně byly vědmy , o kterých se traduje, že dokázaly pomoci od nejrůznějších nemocí, uzdravovaly dobytek, uměly označit místo ztraceného předmětu, řešily milostné i manželské problémy a starosti. Jejich umění se přenášelo generačně z matek na dcery, a přestože měly po celá staletí spousty odpůrců, jejich vědomosti a umění 'bohovat' vyhledávali lidé ze všeh koutů Moravy, Slovenska a dokonce také z Čech až do konce 20. století. Poslední žitkovská bohyně byla Irma Gabrhelová (1905-2001), známá pod přezdívkou „Chupatá“ , její chalupa je dodnes osadě Čierné.

chalupy Irmy Gabrhelové    

Chalupa Irmy Gabrhelová

Lokalita v okolí obce Vyškovec je jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí Bílých Karpat, jehož dominantou je Mikulčin vrch. Významným rysem území je pestrá a bohatá příroda.Charakter krajiny poskytuje v každém ročním období mimořádné podmínky pro turistiku a rekreaci. V zimě nabízí ideální sněhové podmínky.

                 

 Vyškovec je nádherným a klidným místem s panenskou přírodou.

 Mapa Lokality